اگر در خارج از خاکمان میجنگند که داعش درون نیاید پس در مرکز چه میکند ؟ پس جنگ در خارج از سرزمینمان برای چیست ؟ همین نیروها را بجای درگیری و دخالت در دیگر کشورها در مرزهای خودمان بکار گیرید و بیشتر مراقب باشید . تا چه زمان شهیدپروری و گول زدن مردم را میخواهید ادامه دهید ؟ احتمالا پروژه ی بعد حضور داعش در خاک وطن است تا باز هم به این طریق مردم فریبی کنید .

به گفته‌ی وزیر اطلاعات «عوامل داعش» که دادستان کل ایران خبر دستگیری آنها را داده بود، هشت نفر بوده‌اند. برنامه این افراد بر هم زدن «جشن پیروزی انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن» عنوان می‌شود.

 روز گذشته دادستان کل جمهوری اسلامی در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن در کاشان گفت: «گروهی را در چند روز گذشته در اطراف تهران دستگیر کردند که خبرهای آن به زودی به مردم خواهد رسید.»

محمدجعفر منتظری بازداشت‌شدگان را وابسته به گروه تروریستی دولت اسلامی (داعش) معرفی کرد که به گفته‌ی او «به دنبال نشان دادن شرارت‌های خود» در جریان برگزاری مراسم سالگرد انقلاب ۵۷ بوده‌اند.

وزیر اطلاعات، محمود علوی، شنبه ۲۳ بهمن در جمع خبرنگاران توضیحات بیشتری درباره این ماجرا بیان کرد و از جمله متذکر شد که شناسایی و بازداشت این افراد فقط در اطراف تهران نبوده است.

به گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا، وزیر اطلاعات گفت: «با الطاف الهی و در سایه عنایات حضرت ولی عصر، سربازان گمنام امام زمان توانستند یکی از توطئه‌های سازماندهی شده جریان‌های تکفیری تروریستی را که با هدف بر هم زدن جشن پیروزی انقلاب اسلامی در یوم‌الله ۲۲ بهمن در حال تدارک بود شناسایی و از اجرای آن جلوگیری به‌عمل آورند.»

دستگیری در تهران و استان‌های مرزی

عضو کابینه دولت یازدهم، زمان انجام این عملیات را ۱۵ تا ۲۱ بهمن ماه اعلام کرد و افزود که در این فاصله «شبکه مخفی عناصر تروریستی در اطراف تهران و برخی از استان‌های غربی و شرقی کشور شناسایی و تعداد هشت نفر از عناصر اصلی آن دستگیر» شدند.

چنانکه وزیر اطلاعات گفته تمام دستگیرشدگان غیرایرانی بوده‌اند و «برخی از آنان جزء مرتبطین یکی از سرکردگان شاخص گروهک تکفیری که اخیراً به هلاکت رسیده است می‌باشند».

در بسیاری از گزارش‌های دیگری که قبلا توسط مقام‌های جمهوری اسلامی درباره شناسایی و دستگیری افراد مرتبط با گروه دولت اسلامی منتشر شده، صحنه عملیات مناطق مرزی در شرق و غرب ایران بوده است.

«عملیات انغماسی»

به گزارش خبرگزاری ایرنا، محمود علوی گفته است: «اطلاعات اولیه نشانگر تدارک و تهیه سلاح کلاشنیکف و سایر تجهیزات تروریستی برای اجرای چند عملیات تروریستی (از نوع انغماسی) در تهران و بعضی از شهرهای کشور تحت هدایت مستقیم افرادی مستقر در برخی کشورهای همسایه می‌باشد که اقدام قانونی برای پیگیری آن در دستور کار قرار دارد.»

«انغماسی» نوعی عملیات تروریستی است که در آن فرد مهاجم با کمربند انفجاری و سلاح سبک به مکان و جمعیتی حمله کرده و پس از مصرف تمام گلوله‌هایش خود را منفجر می‌کند.

  گروه دولت اسلامی (داعش) در جغرافیای «خلافت دولت اسلامی» خود ایران را به سه قسمت تقسیم کرده اما درباره پیوستن ایرانیان به این گروه آمار و اطلاعات موثقی در دست نیست.

با مرور خبرهایی که مسئولان ایرانی درباره برخورد با «عوامل داعش» منتشر کرده‌اند می‌توان گفت که بیشترین دستگیریها و «عملیات ضد داعشی» در مناطق سنی نشین کشور انجام گرفته است.

این در حالی است که علی یونسی، وزیر پیشین اطلاعات و دستیار ویژه رئیس جمهوری در امور اقوام و اقلیتهای دینی و مذهبی، می‌گوید «در میان اهل سنت ایران همسویی با داعش وجود ندارد».

بر همین اساس برخی ناظران بر این باورند که خبرهای مربوط به «دستگیری عوامل داعش» در ایران همیشه و کاملا باورپذیر نیستند و این اخبار گاهی برای نمایش اقتدار و گاهی به منظور زمینه‌سازی برای سرکوب مطالبات اقلیت‌های قومی و مذهبی مطرح می‌شوند.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s