سخنگوی کمیساریای عالی حقوق بشر در سازمان ملل متحد ضمن استقبال از تعویق اعدام حمید احمدی کودک مجرم ایرانی و همچنین تخفیف در مورد اجرای حکم اعدام شش کودک مجرم دیگر، نسبت به امکان اعدام آقای احمدی ابراز نگرانی کرد.

کمیساریای عالی حقوق بشر بار دیگر از ایران خواست فورا احکام اعدام را لغو و فرصتی برای محاکمه این محکومان در نظر بگیرد.

سخنگوی کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل گفت: “از گزارش تعویق اعدام حمید احمدی کودک مجرم ایرانی که کمیساریای عالی، دبیرکل و گزارشگران ویژه سازمان ملل خواستار تجدیدنظر در اعدامش شده بودند، استقبال می کنیم. همچنین تخفیف حکم اعدام شش کودک مجرم دیگر نیز مورد استقبال ماست.”

در بیانیه کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل آمده است: “آقای احمدی در سال ۲۰۰۸ زمانی که ۱۷ ساله بود در یک دعوا بین ۵ پسر بازداشت شد و در سال ۲۰۰۹ به اتهام قتل توسط چاقو به اعدام محکوم شد. دادگاه این حکم را بر اساس اعترافات وی در اداره پلیس صادر کرده در حالی که وی در این اداره تحت شکنجه و بد رفتاری بوده و از دسترسی به وکیل و خانواده اش محروم بوده است.”

کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل تاکید کرد: “ما درخواستمان از ایران برای توقف استفاده از مجازات اعدام در مورد کودک مجرمان را دوباره تکرار می کنیم. کمیساریای عالی در مورد آقای احمدی با مسئولان ایرانی در تماس خواهد بود که گزارش شده در سلول انفرادی نگهداری می شود.

همچنین از ایران میخواهیم فورا یک مهلت قانونی [برای رسیدگی مجدد به پرونده] محکومان به اعدام به تصویب برساند، درحالی که نگرانی جدی در مورد تعداد بالای اعدام ها از ابتدای شروع سال وجود دارد.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s